Jdi na obsah Jdi na menu

MISTROVSTVÍ ČR ART: MODERN, JAZZ, BALET - sólo, duo,malá skupina - Louny 26.5.2012

24. 5. 2012

V sobotu 26.5. 2012 se vybraní zástupci zúčastnili soutěže MISTROVSTVÍ ČR ART: MODERN, JAZZ, BALET - sólo, duo, malá skupina (3-7 soutěžících) v Lounech.

Jedná se o oficiální Mistrovství České republiky v tanci v tanečních disciplínách balet, jazzový tanec a moderní tanec pro sóla, dua a malé skupiny (3-7 tanečníků), které pořádá CDO - Czech Dance Organization.

Věkové kategorie zde mají trochu jinak, než jsme zvyklí, dětská kategorie je do 11 let, juniorská 12 - 15 let, dospělá nad 15 let.

Bližší informace k soutěži najdete případně na stránkách CDO (Czech Dance Organization) zde.


Ovládli jsme baletní část soutěže, která se na tomto mistrovství objevila teprve podruhé a zatím si sem nenašla cestu baletní konkurence, kterou známe ze soutěží v Selbu, Hradci, Pardubicích. To nic nemění ale na tom, že naši zástupci zatančili výborně a odnesli si i 2 tituly Mistrů české republiky.

bendovi.jpg

V kategorii balet sóla do 11 let zvítězila a Mistrem České republiky se stala Tereza Bendová - "Variace z Marné opatrnosti" (Terezka již na soutěži v Hradci ukázala své kvality a zde je znovu potvrdila), na 2. místě skončila Barbora Vanská - "Hej Pi Pi" (tato úspěšná choreografie tak získala další z mnoha úspěchů)

V kategorii balet dua do 11 let zvítězily a Mistry České republiky se staly Tereza a Adéla Bendovi s choreografií "Flamengo", na 2. místě skončili Marek Pospíšil a Barbora Vanská s choreografií "Rokoko"

do_you_love_me.jpg

V kategorii balet malé skupiny do 11 let skončili na 3. místě Pavla Semlerová, Diana Smidová, Anna Koudelková a Marek Pospíšil s choreografií "Pinocchio"

V kategorii moderní tanec do 11 let skončili na 4. místě Adéla Bendová, Barbora Vanská a Marek Pospíšil s choreografií "Do you love me". Zatančili výborně, ale bojovali proti starším a výborně připraveným soupeřům, možná jim i trochu uškodilo, že měli v choreografii "zvedačku", která je v této věkové kategorii zakázána.

lucka-anicka.jpg

Obrovská konkurence se sešla v kategoriích "moderní tanec" sóla a dua ve všech věkových kategoriích. S podobnou konkurencí jsme se setkali pouze vloni na finále soutěže Dance World Cup v Paříži. Ukázalo se, že v České republice je spousta skvělých tanečníků, z nichž mnozí se nezúčastňují soutěží, které jsme doposud obsazovali a tak jsme se s nimi na soutěži potkali poprvé. Jsou to specialisté na tento typ tance a mají z těchto soutěží mnoho zkušeností. Pro naše tanečníky je to ale skvělá zkušenost a motivace do další práce.

Barbora Potěšilová a Eva Slaninová souěžily v moderním tanci - duetech v kategorii dospělí nad 15 let s choreografií "Something...", měly to zde proti skvělé konkurenci moc těžké a nakonec skončily na 7. místě.

Anna Koudelková, která má 8 let, soutěžila jako jedna z nejmladších v kategorii moderní tanec do 11 let, kde se sešlo 14 výborných tanečnic. Nejprve bylo semifinálové kolo, ze kterého nejlepších 6 tanečnic postupovalo do finálového kola. A Aničce se podařil skvělý výsledek postupem do tohoto finálového kola. Spousta jejich soupeřek byla výškově o hlavu větší, ale Anička s nimi dokázala držet krok. Ve finalovém kole opět zatančila výborně a nakonec skončila na skvělém 6. místě.

Podobně těžké to měla dvanáctiletá Lucie Kadlecová v kategorii moderní tanec sóla 12-15 let. I ona bojovala s podstatně staršími a zkušenějšími soupeřkami, navíc v nejsilněji obsazené kategorii, kde se sešlo výborných 22 tanečnic. Zde bylo potřeba absolvovat nejprve 1. kvalifikační kolo, ze kterého nejlepších 12 tanečnic postupovalo do semifinálového kola. Lucka zatančila moc dobře a podařilo se jí postoupit mezi 12 nejlepších, což byl v této konkurenci výborný výsledek. Tančila tedy i podruhé, ale do finálového kola mezi nejlepších šest to nakonec tentokrát nevyšlo, konečné 9. místo s malým odstupem na soupeřky před sebou je ale výborný výsledek.

 

 

 

Trenéři s vedením Baletního studia vybrali tyto naše zástupce:

Kategorie balet sóla do 11 let:

B. Vanská - "Hej Pi Pi"

T. Bendová - "Variace z Marné opatrnosti"


Kategorie balet duety do 11 let:

B. Vanská, M. Pospíšil - "Rokoko"

A. + T. Bendová - "Flamengo"


Kategorie balet malé skupiny (3-7 soutěžících) do 11 let

P. Semlerová, M. Pospíšil, D. Smidová, A. Koudelková - "Pinocchio"


Kategorie Jazz tanec malé skupiny (3-7 soutěžících) do 11 let

B. Vanská, A. Bendová, M. Pospíšil - "Do you love me"


Kategorie Moderní tanec sóla do 11 let

A. Koudelková - "Saint Tropez trip"


Kategorie Moderní tanec sóla 12-15 let

L. Kadlecová - "Fired UP"


Kategorie Moderní tanec duety nad 15 let

E. Slaninová, B. Potěšilová - "Something..."


Vybrané byly ještě také V. Zavřelová - "Wild Cat" a E. Sukopová, ale ty se nemohly zúčastnit.

 

Náhledy fotografií ze složky Mistrovství ČR Louny 2012