Jdi na obsah Jdi na menu

Olomoucký deník - repríza Simby červen 2009

19. 6. 2009

Obrazek


Fenomén. Spontánní reakce dětí v hledišti i na jevišti. Takové pojmy kolují v souvislosti s tanečním představením Simba, které diváci mohou na prknech Moravského divadla zhlédnout od ledna letošního roku.

V minulých měsících bylo téměř nadlidským úkonem sehnat na představení o lvím králi lístky – byly totiž za pár dní vyprodané.

„Myslím si, že se nám povedlo vytvořit jakýsi fenomén. Když například hrajeme školní představení, vzniká mezi dětmi na jevišti a v hledišti komunikace. Malí diváci se s hrdiny představení tak ztotožní, že je často povzbuzují, reagují velice spontánně. Děti na obou stranách to moc baví, Simba je inscenace, která by se dala nazvat: děti pro děti,“ řekla Jitka Weiermüllerová z Baletního studia při Moravském divadle.

Pohádková taneční show s názvem Simba – příběh o lvím králi nastudovalo baletní studio ve spolupráci s režisérem a choreografem Robertem Baloghem.

„Pan režisér má na úspěšnosti představení velikou zásluhu. Sám vybral hudbu, napsal libreto ke hře a s dětmi velice intenzivně pracoval na choreografii,“ uvedla dále Weiermüllerová.

Inscenace se v tomto měsíci dočká hned dvou repríz, v sobotu 20. a neděli 21. června jej diváci mohou vidět v deset hodin dopoledne. Divadelní pokladní potvrdila, že na poslední dvě představení v této sezoně jsou stále ještě lístky k dispozici.

„Školy mají o Simbu také veliký zájem, stále se nám hlásí další a další, které by chtěly na školní představení zajít. Proto budeme hru uvádět hned v září po skončení divadelních prázdnin,“ dodala Weiermüllerová.

Představení mělo premiéru 25. ledna 2009

Vypráví příběh lvího krále, v olomouckém podání jde však o lví princeznu. Hlavní role se totiž ujala trojice dívek – Viktorie Zavřelová hraje Simbu miminko, Kateřina Dostálová malou Simbu a Rebeka Hengalová hraje již dospělou lvici.

Pod vedením choreografa a režiséra Roberta Balogha nacvičilo představení celkem 76 dětí ve věku od tří do čtrnácti let a sedm členů souboru baletu Moravského divadla.

Scénu a kostýmy vytvořila Klára Vágnerová.

Linda Lešikarová

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář